Jakub Mazůch & Michaela Gatěková – organizátoři festivalu DFP

Kuba a Misa

Zkušenosti v oblasti tanečního sportu sbírají Kuba s Míšou již od útlého věku a za sebou mají nejedno vítězství na Mistrovstvích České republiky i mezinárodních soutěžích v latinskoamerických tancích a salse.
Tanec je pro ně nejen sportem, ale také uměním, které doprovází lidstvo odedávna, stejně jako hudba, a mimo radost a relaxaci, nabízí neustále nové podněty pro rozvoj člověka.
Nyní již osmým rokem vyučují taneční kurzy a semináře pro laickou i odbornou veřejnost a snaží se tanečníkům poskytnout maximální radost z pohybu, přiblížit skutečný charakter daného stylu, pocítit nespoutanou svobodu při tanci a zároveň přinést něco nového a zajímavého, jelikož tak jako vše, i tanec se v dnešní moderní době vyvíjí. Tanečními kurzy MG Dance (Mazůch & Gatěková) již prošlo více jak 1500 jedinců a párů a spousta z nich se neustále vrací a navštěvují taneční lekce pravidelně.

V Ostravě pravidelně organizují Největší taneční Karibik party, která je přístupna všem tanečním a hudebním nadšencům, laikům i profi-tanečníkům a zároveň se neupíná jen na jeden styl. Kromě organizování akcí MG Dance akcí, Kuba s Míšou tančí a vyučují na mezinárodních festivalech a vystupují na všemožných seminářích, sportovně-uměleckých akcích, večírcích, plesech apod.

Mezi největší úspěchy tanečního páru Mazůch & Gatěková patří:

  • šestinásobní mistři České republiky v salse,
  • finalisté mistrovství Evropy a světa v salse 2010 – 2012,
  • stříbrní medailisté v salse na Světových hrách v Cali 2013,
  • zlatí medailisté v trojici karibských tanců na Světových tanečních hrách na Taiwanu 2013,
  • mistři Evropy v salse 2013,
  • 3. místo na Mistrovství světa v salse 2013,
  • finalisté profesionálního mistrovství světa v salse v Madridu 2014.